Ostatnia aktualizacja: ZUBEK Post Scriptum: Witek Kontakt Spis stron Facebook

Nowa dzwonnica

Dzwonnica w ogniu

Rzeka 2008

AKTUALIZACJA NR 9/30.07.2008

Nieustanne opady deszczu przez kilka dni po 20-m lipca spowodowały ogromną w skutkach powódź na Podhalu. Nawet w 1997 roku, gdy woda zalała pół Polski, żywioł nie wyrządził na Podhalu tylu strat.A zaczęło się w Zakopanem i Tatrach wielkimi opadami deszczu (oberwanie chmury). Wezbrały górskie potoki, szybko zamieniając się w rwące rzeki. W Zakopanem był prawdziwy potop. Woda z ogromną siłą niszczyła wszystko na swojej drodze. Straż Pożarna bez przerwy wzywana była do podtopień piwnic i domów.

Wielgo woda

Wszystkie jednostki pracowały z pełnym poświeceniem przy zabezpieczeniu wałów, wypompowywaniu wody z domów i piwnic, ratowaniu i dobytku ewakuowaniu ludzi w czasie powodzi.
Straż Pożarna bez przerwy wzywana była do walki z coraz groźniejszym żywiołem. Podobnie było na Harendzie, w Poroninie, Murzalsichlu, na Krzeptówkach, w Witowie i Chochołowie (stąd ewakuowano obóz survivalowy, który rozłożony był nad potokiem).
W Koniówce, obserwując poczynania wody w górze Dunajca obawiano się również najgorszego, ale w miarę dobrze uregulowane koryto potoku nie dopuściło do większych strat. Woda wyrządziła największe zniszczenia brzegu rzeki przy nowo powstałej elektrowni wodnej tworząc wielki zator z naniesionych kamieni przy wlocie wody do elektrowni.W galerii zamieściłam kilka zdjęć powodzi w roku 2008.

Tematy pokrewne:

Okolica - Fotogaleria - Geografia - Rzeka 2010 - Chodniki, droga, kanalizacja 2010 - Droga, chodniki, kanalizacja, wystawa 2011 - Brody, Koniówka - hipotezy i dokumenty