Ostatnia aktualizacja: ZUBEK Post Scriptum: Witek Kontakt Spis stron Facebook

Albert W. Van Oostrom

Aktualizacje 2009-2010

Pogrzeb najstarszej mieszkanki Koniówki

AKTUALIZACJA NR 7/06.01.2010

Karolina Zięba, najdłużej żyjąca Koniowianka, moja Teściowa, zmarła nieoczekiwanie nad ranem w czasie snu 17 grudnia 2009 w szpitalu w Zakopanem. W pogrzebie wzięła udział prawie cała rodzina oraz wielu mieszkańców Koniówki i najbliższych wiosek podhalańskich i orawskich. Życiorys Karoliny przedstawiłam w poprzednim artykule z dnia 10 lutego 2009 powiązanym z obchodami jej stulecia.

Smutne nowiny

Karolina Zięba, najdłużej żyjąca Koniowianka, moja Teściowa, zmarła nieoczekiwanie nad ranem w czasie snu 17 grudnia 2009 w szpitalu w Zakopanem. Przewieziona została tam na zabieg operacyjny po złamaniu nogi.
W pogrzebie, który odbył się 21 grudnia 2009 , w mroźny i słoneczny dzień, wzięła udział prawie cała rodzina oraz wielu mieszkańców Koniówki i najbliższych wiosek podhalańskich i orawskich. Ceremonia żałobna rozpoczęła się w domu Karoliny w Koniówce o godzinie 10:00. Mszę świętą o 11:00 w kościele parafialnym w Chochołowie odprawił ksiądz Jacek Mola w asyście księży Stanisława Syca i Władysława Kosa. Ksiądz Kos przedstawił w skrócie życie zmarłej, a syn Karol wygłosił mowę żałobną, po której kondukt żałobny ruszył w stronę cmentarza. Ciało Karoliny zostało złożone w grobowcu rodzinnym Ziębów.
Życiorys Karoliny przedstawiłam w poprzednim artykule pt. Sto Lat! z dnia 10 lutego 2009, powiązanym z obchodami jej stulecia.

Tematy pokrewne:

Fotogaleria - Bill Gula i jego rodzina w Koniówce - Krzysztof Hoffman - Jeden wiek - Bohater narodowy Kanady - Pocztówka z szifem