NAGŁÓWKI - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

NAGŁÓWKI

Aktualizacje > 2015-2016
Aktualizacja 20.02.2015
Nasz długowieczny, drugi po Karolinie Ziębie, a w zasadzie trzeci po Jakubie Szwacu stulatek dokonał żywota po tygodniowym pobycie w szpitalu.  Stefan Leja zmarł 8 lutego 2015 po tygodniowym pobycie w szpitalu.
Aktualizacja 28.09.2015
Gdyby przeszedł projekt hrabiego Władysława Zamojskiego, to na początku XX wieku śtreka biegła by od Zakopanego, przez Kościelisko i Witów do Suchej Hory. Niestety ówczesna myśl techniczna, być może także skromny kapitał, nie pozwalały na przeprowadzenie linii kolejowej po trudnym górzystym terenie. Zakopane miało już połączenie kolejowe, wybrano więc wariant łatwiejszy i bardziej ekonomiczny, który wyznaczała linia z Nowego Targu przez Rogoźnik, Czarny Dunajec i Podczerwone.
Aktualizacja 03.10.2015
Aloys C. Suhling, członek załogi bombowca B-17, który rozbił się we wrześniu 1944 roku na śtrece w Koniówce zmarł 29 września 2015 roku. Aloys był plutonowym i pełnił funkcję strzelca pokładowego. W samolocie zajmował miejsce przy karabinie po prawej stronie kadłuba. Po skoku na spadochronie wylądował w polach między Piekielnikiem i Czarnym Dunajcem. Sołtys Piekielnika, który akurat był w polu przewiózł go w ukryciu do wioski.
Aktualizacja 20.07.2016
Zaczęło się. Darmowe albo ulgowe wstępy dla zachęty i orientacji w wodnym kompleksie. Tak nas przyjęły Chochołowskie Termy na początku czerwca. W tym samym czasie Antałówka, Bukowina i Białka świeciły pewnie pustkami.
Aktualizacja 05.12.2016
Św. Andrzej pochodził z Galilei i był pierwszym powołanym z pośród apostołów. Najpierw był uczniem Jana Chrzciciela, później wraz ze swoim bratem – Jezusa. Jest patronem wielu państw i miast na świecie, dalej patronem rybaków, rycerzy, rzeźników i małżeństw.
Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego