NAGŁÓWKI - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

NAGŁÓWKI

Aktualizacje > 2017-2018
Aktualizacja 08.02.2017
Podsumowanie działalności w roku 2016, życzenia noworoczne i jubileusz naczelnika Józefa Zięby (Jantkowego), który prowadzi naszą jednostkę już od ćwierćwiecza. To zajmowało uczestników spotkania zorganizowanego 2 lutego 2017 roku.
Aktualizacja 28.02.2017
Coraz większą furorę robi powołany kilka lat temu do życia dziecięcy zespół góralski „Śleboda”, który pod patronatem Koła Związku Podhalan Podczerwone-Koniówka reprezentuje Szkołę Podstawową w Podczerwonem. W tym roku zabłysnął kolejnym koncertem kolęd noworocznych i został docenony przez widzów, raz – gromkimi brawami, dwa – obfitymi datkami na potrzeby zespołu.
Aktualizacja 10.07.2017
Dzień, w którym szkoła dla klas nauczania początkowego w Koniówce została zamknięta, padł zimny strach na matki, których dzieci miały kontynuować naukę w Podczerwonem. Strach był uzasadniony nie tyle odległością, co samą drogą, którą dzieci miały pokonać przy wzmagającym się z roku na rok ruchu samochodowym.
Aktualizacja 17.09.2017
K.u.K. Landwehr-Infanterie-Regiment (Cesarski Pułk Piechoty Obrony Terytorialnej) “Eger” Nr. 6 w węgierskim mieście Eger przyjął w kwietniu 1915 roku wielu rekrutów z Podhala. Między nimi znaleźli się dwaj bracia - Józef i Andrzej Lejowie z Koniówki.
Aktualizacja 15.10.2017
7 października 2017 Koniówka dołączyła do ogólnopolskiej modlitwy różańcowej o wstawiennictwo Matki Bożej i ratunek dla Polski i świata. Mieszkańcy i goście z Rabki, Murowni i Krakowa zebrali się u progów dzwonnicy.
Aktualizacja 30.01.2018
Aż trzy razy dzieci z góralskiego zespołu „Śleboda” przedstawiły swoje umiejętności na scenie. Najpierw w kościele w Podczerwonem, potem w Czarnym Dunajcu na gminnym przeglądzie szopek bożonarodzeniowych i wreszcie w remizie OSP przed publiką Koniówki.
 
Aktualizacja 20.06.2018
 
17 czerwca, w Czarnym Dunajcu pod bacznym okiem strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu odbyły się doroczne konkurencje sportowo-pożarnicze dla 14 jednostek z gminy. W szranki stanęli także druhowie z Koniówki, którzy bronili tytuł mistrza z poprzedniego roku. Wyprzedzili wówczas OSP Wróblówka i OSP Stare Bystre.
Aktualizacja 10.07.2018
Po długich próbach, dzieci z zespołu „Śleboda” wyruszyły w turnee z  inscenizacją  Adama Pacha pt. „W cornyj izbie”. Turnee było nagrodą za występy kolędnicze połączoną ze zwiedzaniem nowych miejsc. Tym razem dwóch metropolii: Bratysławy i Wiednia. Zwiedzanie Wiednia było połączone z występem na festynie z okazji zakończenia roku szkolnego organizowanym w polskiej szkole.
Aktualizacja 24.08.2018
W niedzielę 19 sierpnia na sume idom piyknie wyzdajani baby, dziywcynta, chłopy i kawalerowie (tyk łostastnik jakoby kapecke mniyj - nie wiym cy portek bukowyk ni majom, cy powymierali?). No dyć to przecie łodpust ku czci patrona nasyj parafii Jacka, z łacińska ponoć Hiacyntus.
Aktualizacja 24.08.2018
W niedziele, 19 sierpnia ludziska tłumnie przybyli na boisko za starom skołom i kościołym w Podcyrwonym. Hej chłopcy dzioło siy hań dzioło!
Aktualizacja 18.09.2018
Tak dobrze mogło być już w latach osiemdziesiątych, kiedy z mojej winy drużyna OSP Koniówka zajęła tylko drugie miejsce. Dostaliśmy wtedy punkty karne za zwalony przeze mnie płotek na torze przeszkód. Bojówka poszła nam już lepiej, nawet najlepiej ze wszystkich, ale o miejscu zaważyły punkty karne. Mieliśmy potencjał, siłę, spryt i szybkość. Zabrakło Ziębie skrzydeł. No i ranga nie była tak wysoka.
Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego