NAGŁÓWKI - Koniówka

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

NAGŁÓWKI

Aktualizacje > 2017-2018
Aktualizacja 08.02.2017
Podsumowanie działalności w roku 2016, życzenia noworoczne i jubileusz naczelnika Józefa Zięby (Jantkowego), który prowadzi naszą jednostkę już od ćwierćwiecza. To zajmowało uczestników spotkania zorganizowanego 2 lutego 2017 roku.
Aktualizacja 28.02.2017
Coraz większą furorę robi powołany kilka lat temu do życia dziecięcy zespół góralski „Śleboda”, który pod patronatem Koła Związku Podhalan Podczerwone-Koniówka reprezentuje Szkołę Podstawową w Podczerwonem. W tym roku zabłysnął kolejnym koncertem kolęd noworocznych i został docenony przez widzów, raz – gromkimi brawami, dwa – obfitymi datkami na potrzeby zespołu.
Aktualizacja 10.07.2017
Dzień, w którym szkoła dla klas nauczania początkowego w Koniówce została zamknięta, padł zimny strach na matki, których dzieci miały kontynuować naukę w Podczerwonem. Strach był uzasadniony nie tyle odległością, co samą drogą, którą dzieci miały pokonać przy wzmagającym się z roku na rok ruchu samochodowym.
Aktualizacja 17.09.2017
K.u.K. Landwehr-Infanterie-Regiment (Cesarski Pułk Piechoty Obrony Terytorialnej) “Eger” Nr. 6 w węgierskim mieście Eger przyjął w kwietniu 1915 roku wielu rekrutów z Podhala. Między nimi znaleźli się dwaj bracia - Józef i Andrzej Lejowie z Koniówki.
Aktualizacja 15.10.2017
7 października 2017 Koniówka dołączyła do ogólnopolskiej modlitwy różańcowej o wstawiennictwo Matki Bożej i ratunek dla Polski i świata. Mieszkańcy i goście z Rabki, Murowni i Krakowa zebrali się u progów dzwonnicy.
Aktualizacja 30.01.2018
Aż trzy razy dzieci z góralskiego zespołu „Śleboda” przedstawiły swoje umiejętności na scenie. Najpierw w kościele w Podczerwonem, potem w Czarnym Dunajcu na gminnym przeglądzie szopek bożonarodzeniowych i wreszcie w remizie OSP przed publiką Koniówki.
 
Aktualizacja 20.06.2018
 
17 czerwca, w Czarnym Dunajcu pod bacznym okiem strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu odbyły się doroczne konkurencje sportowo-pożarnicze dla 14 jednostek z gminy. W szranki stanęli także druhowie z Koniówki, którzy bronili tytuł mistrza z poprzedniego roku. Wyprzedzili wówczas OSP Wróblówka i OSP Stare Bystre.
Aktualizacja 10.07.2018
Po długich próbach, dzieci z zespołu „Śleboda” wyruszyły w turnee z  inscenizacją  Adama Pacha pt. „W cornyj izbie”. Turnee było nagrodą za występy kolędnicze połączoną ze zwiedzaniem nowych miejsc. Tym razem dwóch metropolii: Bratysławy i Wiednia. Zwiedzanie Wiednia było połączone z występem na festynie z okazji zakończenia roku szkolnego organizowanym w polskiej szkole.
Kontakt:
abeiz@gmx.net
©
koniowka.info
 
Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego